aslush_4

Hayatınızın en heyecanlı haberlerinden birini aldınız. Bu haber karşısında belki de bir çok duyguyu aynı anda yaşıyorsunuz.

Evet hamilesiniz… Hem heyecanlı, hem mutlu, hem de belki biraz da endişelisiniz. Şu an yapmanız gereken, endişelerinizi bir kenara bırakıp, bu dönemi en doğru ve keyifli bir şekilde geçirmeye çalışmak olacaktır.

Doktorların da tavsiyesi ile bu dönemde yapılan düzenli yoga eğitimleri anne adayının fiziksel ve ruhsal durumunu koruyarak, duruş bozukluklarının da en aza indirgemesini sağlar.

Hamilelik sürecinin ve doğumun rahat geçmesi için nefes egzersizleri yapılması, vücudun ve bebeğin rahatlaması açısından önem taşır. Bunun yanı sıra solunum ve dolaşım sistemini güçlendirerek karın ve perine bölgesindeki kasların gelişimini güçlendir, diğer bir yandan da omurgadaki değişikliklerin yeniden yapılandırılmasını sağlar.

İyi ve hassas bir eğitmenin eşliğinde yapılan hamile yogası, çeşitli nefes tekniklerinin yanı sıra şifalı meditasyonlarla da kendinizi daha iyi hissedebilmenize, doğum sırasında ve doğumdan sonraki dönemde de bebeğinizle geçireceğiniz günlere keyifli bir şekilde hazırlar.

Birlikte yapacağımız hamile yogası sırasında, anne adayına büyük bir hassasiyet ve duyarlılıkla yaklaşır, onun sınırlarına müdahale etmeden nazik olduğum kadar aynı zamanda sevgiyle birlikte bu bir saat içinde karşılıklı derin bir paylaşım gerçekleşir.. Dersimiz esnasında öncelikle, Anne adayının sağlıklı bir şekilde pozlara yerleşmesi ve orada yine sağlıklı bir şekilde kaldıktan sonra tekrar merkezine dönmesi amaçlanırken, aynı zamanda Anne ile bebeği arasındaki bağı kuvvetlendirmeye ve uyguladığımız nefes çalışmaları ile bedenlerine bol bol oksijen ve enerji girişi sağlamaya yönelik uygulamalarla ders şeklini alırken, yavaş ve aynı zamanda emin adımlarla bu süreci birlikte geçiririz.

Hamile Yogasında hamilelik ve doğum sonrası dönemi; fiziksel açıdan daha güçlü, psikolojik açıdan ise daha uyumlu ve rahat olması için anne ve anne adayını desteklemek amaçlanılır.

 ** Hamile yogası ile ilgili ayrıntılı bilgi almak veya derslerden faydalanmak için, benimle iletişime geçebilirsiniz.


Aslı Aral