Sandalye Yogası Eğitimi


Aslı Aral ile Sandalye Yogası Eğitimi

3 Şubat Cumartesi 15.00 – 18.00
Tuva Sanat – Kızıltoprak’ta.

Bedenimiz (kemikler, kaslar, cilt ve tüm dokular) yaşamı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmemiz için hareket etmek üzere programlanmıştır. Zihinsel ve fiziksel anlamda hareket ettiğimiz zaman bedenimiz doğal döngüsünde sağlıklı kalabilir. Ve tam tersi olarak hareketsiz kaldığımızda, günden güne artmakta olan bir çok rahatsızlıklar yaşarız. Bunlardan bazıları boyun, omuz, sırt bölgesinde yoğun ağrılar olarak kendini gösterirken, diğer bir yandan hareketsiz kalan bacaklarda kan dolaşımı zayıflar ve yeterli oksijen akışı sağlanamadığından, zamanla kalça, bel, bacak, diz ve ayak bileklerinde hissedilen ağrılara sebep olur.

Sandalye yogası ile tüm bu bedende hissedilen fiziksel ve enerjisel yoğunluğu hafifletebilirsiniz. Aynı zamanda sandalye yogasında uygulanan geniş kapsamlı çeşitli hareketlerle neredeyse tüm yoga sistemlerini de uygulama şansınız var. Sandalye yogası ile tıpkı diğer yoga sistemlerindeki gibi nefes egzersizleri, meditasyonlar ve sandalye kullanıldığı için güvenli bir şekilde bir çok yoga hareketini deneyimlemiş olursunuz. En önemlisi 7’den 70’e herkesin kolaylıkla yapabileceği bir yoga uygulaması olmasıdır.

Önemle belirtmeliyim ki;

Sandalye yogasından sadece ofis çalışanları değil, aslında çok daha geniş bir kitle faydalanabiliyor.

– Geçirilen bir kaza neticesinde hareket kısıtlığı olanlar
– Kronikleşen ağrılar,
– Bedensel travmalar ve denge sorunlarından dolayı hareket kabiliyeti kısıtlı olan kişiler,
– Yaş veya fazla kilo sebebiyle yoga yapmak isteyip yapamayanlar
Sandalye yogası ile birçok yoga hareketini oturarak veya ayakta sandalye etrafında ekstra hiçbir malzemeye gerek duymadan kolaylıkla yapabilecekler ve bu sayede yogayı yaşamlarının bir parçası haline getirme imkanı bulacaklar.

EĞİTİM İÇERİĞİ

– Kısa temel Anatomi
– Oturuş ve duruş kaynaklı oluşan bazı rahatsızlıklar ve yapılmaması gereken hareketler
– Asana (hareket) pratiğini sandalye üzerinde güvenli ve etkin bir şekilde kullanabilme
– Zihni yönlendirme, nefes farkındalığı ve meditasyon
– Kişiye veya gruba özel serilemeler
– Merak edilen sorular cevaplanacaktır.

SİZE NELER KATACAK?

– Duruş ve oturuş konusunda yapılan hataları ve bunların kişiye özel yönlendirilmesini anatomik olarak ihtiyacı olan kişiye özel yönlendirilmesini öğrenecek

– Yoga uzmanları- pilates hocaları ve hareket eğitmenleri; iş yerlerinde ofis yogasına yönelik dersler verebilir. Konsantrasyonu ve odaklanmaya destek olurken, stresle başa çıkmayı ve esnekliği arttırarak da yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik destek verici çalışmalar yaptırabilir.

– Aynı zamanda bedensel rahatsızlıkları olan öğrencilerine daha çok konfor sağlayıp, derslerinin kalitesini arttıracaklardır.

– Bu zamana kadar hiç yoga deneyimi olmamış kişiler ise;
Bu çalışmayı yoga matı olmadan günün her an’ı ve her yerde kendi kendilerine kolaylıkla uygulayabilmeyi deneyimleyeceklerdir.

** KATILIM SERTİFİKASI VERİLECEKTİR.
__________________

Eğitim minimum 6 kişi ile açılacaktır.
Dolayısıyla rezervasyon yaptırmanızı rica ediyoruz.

Katılım için;
hareketterapi@gmail.com

Yer : Tuva Sanat
Adres: Bağdat Caddesi Nazlı Apt. No: 78/11 Kızıltoprak / Kadıköy
(Florence Nightingale karşısı, Finansbank üstü)