Sandalye Yogası Workshop

SANDALYE YOGASI 

SANDALYE YOGASI
ASLI ARAL

Tarih: 14 Aralık 2019 Cumartesi
Saat : 11:00 – 13:30
Yer: Altınyurt Spor Kulübü

Kayıt için,
hareketterapi@gmail.com

Sandalye Yogası Nedir?
Gün içinde uzun süre hareketsiz kalarak zaman geçiyor veya yeterli derece düzenli egzersiz yapamıyorsanız, sandalye yogası tam size göre bir uygulamadır. 

Sandalye üzerinde ve sandalye çevresinde yapılan güvenli yoga duruşları, incinmenizi önlerken, oturuş ve duruşunuzu iyileştirmek, esnekliği artırmak ve dengeyi geliştirmek isteyenler için harika bir çalışmadır. 

Sandalye yogasında, çok yönlü bir egzersiz programı sizi beklemektedir. 

  • Meditasyon ile anda kalmayı araştırırken, dikkat ve odaklama yeteneği güçlenirken,
  • Nefes çalışmalarıyla zihinde rahatlama sağlanır. Bu sayede stres seviyenizde azalmalar farkedilir. 
  • Sandalye kullanılarak yapılan güvenli yoga duruşları, bedensel form ve sağlığı dengeli bir şekilde birleştirir.
  • Esnemesi gereken kaslar çözülürken, kuvvetlenmesi gereken kaslar ise güçlenir.         


Sandalyede Yoga Nasıl Yapılır?


Yapılan meditasyon ve doğru nefes egzersizleri ile ilk önce beyin ve tüm dokulara daha yoğun oksijen akışı ile birlikte zihin rahatlatılır. Bununla beraber motivasyon, dikkat ve konsantrasyon arttığı için doğru karar alabilme yetisi de güçlenir.

Oturarak, ayakta – sandalye ve sandalye etrafında yapılan hafif, kolay hareketlerle bedende kan akışı ve daha fazla oksijen sirkülasyonu yeniden sağlanır. Bağlar açılmaya, eklemleri birbirine bağlayan ligamentlerin dayanıklılığı daha da artmaya başlar. Kemikler ve kaslar da hissedilir bir kuvvetlenme fark edilir. Tüm bu olumlu gelişmelerin yanı sıra bedendeki enerji seviyesi de yükselir. İş yerinde veya evde kaliteli zaman geçirip, daha sağlıklı bir zihin ve bedenle günlük yaşamın yoğunluğu ve stresinden kendinizi uzaklaştırmış olduğunuz gibi, sağlığınızı da muhafaza etmiş olursunuz.

Kimler Katılabilir?

Aslı Aral ile gerçekleştireceğimiz 2,5 saatlik atölyeye sandalyede rahatça oturabilen ve kısa süreli de olsa zorlanmadan yürüyebilen herkes katılabilir. 

Bu Çalışma Size Neler Katacak?

Katılacağınız bu atölyeden sonra, doğru oturuş ve duruşunuzu geliştirip, nefesinizi daha verimli bir şekilde alabilmeyi gözlemleyip, tüm bunları günlük hayatınıza nasıl yansıtacağınızı deneyimleceksiniz. Aynı zamanda bedeninizin hangi hareketlere ihtiyacı olduğunu anlayıp, ihtiyacınız olduğu an kendi kendinize düzenli olarak uygulayabileceksiniz.

“Sandalye yogası, evde veya ofis yaşamında bedeninize vereceğiniz en güzel hediyelerden biridir. “

Yoga Terapi & Pilates Reformer Eğitmeni
Aslı Aral