KISA VE KOLAY MEDİTASYON ÇALIŞMASI


Şifa MeditasyonuKISA VE KOLAY MEDİTASYON ÇALIŞMASI

Kendiniz için, bedeniniz için bir mola verin!
Meditasyon yapmaya bedenimizin ve zihinimizin dengelenmesi için her zaman ihtiyacı vardır. Sevdiğimm, sıklıkla derslerimde de yaptığımız kısa, kolay ve hafif bir meditasyonla güne daha keyifli devam edebilirsiniz.

İş yerinde, evde, vapurda neredeyseniz öncelikle omurganızı dik durabilecek bir konuma yerleştirin, başınızın tepe noktasıyla gökyüzüne doğru çekildiğinizi imgelerken gözlerinizi kapatın. Dikkatinizi nefeslerinize doğru yönlendirin. Nefes alış ve verişinizi doğal akışında gözlemleyin. Bir süre nefesinizin farkındalığı ışığında nefeslerin özgürce akışını izlemeye devam edin.

Şimdi farkındalığınızı kalbinize getirin. Kalbinizden gelen tüm sevgiyi almaya niyet ederek nefeslerinizi takip etmeye bir süre daha devam edin.

Derin bir nefes alın kalbinizin, ciğerlerinizin havayla dolduğunu ve havanın sevgi olduğunu, hava ile göğüs kafesinizin genişlediğini, ettafındaki içindeki tüm organlarınızın arasındaki sevgi bağının aslında ne denli güçlü olduğunu duyumsayın. Aldığınız ve verdiğiniz nefeslerinizi kendi farkındalığınızın ışığında içselleştirerek gözlemlemeye devam edin.

Kaburgalarınızın arasına, ciğerlerinize, kalbinize doğru aldığınız derin bir nefesin ardından, nefesi vermenin hazzını hissedin. Sevgiyi tüm bedeninizde nefeslerinizle dolaştırın.

Yeterli sevgiyi aldığınızda yavaşça göz kapaklarınızı aralandırrıp bir süre daha sessizlikle kalın.

Bedenin herhangi bir ihtiyacını karşıladığınızda bu bize mutluluk verir. Sadece nefes almak bile mutlu olmamız için yeterlidir. Yaşamanın canlı olmanın hazzını hissedin.

Sevgiyi hissetmenin mutluluğunu bedeninize kulak verdiğinizde duyabilirsiniz. 

Şifa olsun..

Aslı Aral

Benzer yazılar