ASLI ARAL ile
KADIN BEDENİ VE YERYÜZÜ BİLGELİĞİ 

İÇSEL YOLCULUK İNZİVA KAMPI 

Geçmişten bugüne kadar kadınlar öyle büyük bir değişime empoze edilmişler ki, içlerindeki bilge olan dişil varlık bastırılarak adeta derinlerde belkide yeniden keşfedilmek üzere uyumaya bırakılmış. Bu değişimin tohumları taa toprak savaşlarının, dinlerin ve eril enerjilerin baskınlaştığı dönemlerde atılmış. Dişil olan yeryüzü yavaş yavaş başka bir hale dönüşürken özellikle insan algısı üzerinde de farklı bir oluşum başladı. Pek tabi kadınlar da bu değişimin olumsuz anlamda etkilerinden en çok nasibini alan varlıklar oldu.

Birşeylerin ters gittiğini hisseden biz kadınlar, binbir çeşit maskelere bürünerek, ya erkek duygu – düşünce ve tavırlarını farketmeden taklit ederek çözüm yoluna yaklaşacağımızı sandık, ya da dışarıdan sihirli bir değnek gibi bizi birinin, bir yöntemin kurtarmasını umarak, çareyi kapı kapı şifacılarda arar olduk.

Kimi kadın toplulukları yüzyıllardır süre gelen bu durumun tamamen farkına vardılar, ve kendilerini korumak için doğru yöntemleri geliştirdiler. Aslında hepimiz bu durumun farkındayız. Fakat çıkış yolu için hem yeterli enerjiye sahip değiliz hem de yeryüzüyle olan bağlarımız eskiye nazaran oldukça inceldiği için içsel sesin ifade biçimini net bir şekilde duyamıyor olmuşuz.

Kadın, içsel sesini duyamadığı ve yin halinden uzaklaştığı için, doğal olmayan ve sonradan öğrenilen bir takım duygu, düşünce ve davranışlarla kendini ifade eder oldu. Kıskançlık, öfke, hırs, kendine ve etrafına olan güvensiz bakışlar, içe kapanıklık, yetersizlik ve hepsinin kökeninde yer alan korku duygularıyla bezenerek kendi kendini içten içe sömürdüğünü izler oldu. Hatta herşey o kadar yoğun geçiyor ki, tıpkı düşüncelerin duyguların gibi bedeninde de bir takım kronik ağrılar adeta sinyal veriyor. Hepsi aslında o kadar birbiriyle ilişkili ki, mesela yapmak istediğiniz ama yapamadığınız, kendi kendinize verdiğiniz ama tutamadığınız pek çok söz, sözlerimiz yok mu? Ya başlayamıyor ya da başladığımızı sürdüremiyoruz. Değiştim deyip, bir ay sonra belki de bir hafta geçmeden değişmediğini anlıyor ve daha da çok umutsuzluğa kapıldığını görüyorsun.

Buraya kadar okuduklarınıza biraz olsun “evet öyle” diyebiliyorsanız, hayatınızı kendinizden şüpheler duyarak, bir takım enerjisel ve duygusal bağlara bağımlı kılarak, kendinize veya başkalarına kızarak, geçmişe tutunarak yaşamayı, kalpten gelen bir niyetle gerçekten değiştirmek istiyorsanız, o halde bu gerçek hayata eş değer olan uygulama ağırlıklı inzivaya muhakkak gelmelisiniz.

Kadın, yeryüzünün ona bahşettiği fakat unuttuğu tüm o sihirli güçlere yeniden kavuşmak için hayatının, davranışlarının ve hata zannettiği her olayın sorumluğunu alarak, her gün biraz daha yüklerini bırakarak ve bu sayede yaptığı uygulamalarla güçlenerek yoluna devam edebilir.

Çünkü kadın, tüm bunları kendi içinde ve dışında dönüştürebilme gücüne sahiptir.

Bunun için Kadın, içsel sesini duyabilmek için sadece hatırlamalıdır!
– Peki bunu kimseye bağımlı olmadan kendi kendime değiştirebilir miyim? Ve sonrasında nasıl kalıcı kılarım?
– Hayatımı ve olumsuz anlamda yaşadığım tüm duygu durumlarını da değiştirebilir miyim?

– Evet. Yapabilirsin (yapabiliriz). Disiplinli bir çalışma ve bükülmez bir niyetle yapılacak olan bazı teknikleri uygulayarak, hayatımızın neredeyse tüm rüzgarını istediğimiz yöne doğru çevirebiliriz.

12 senedir duygu, düşünce ve davranışlarımı izliyorum. Son 9 senedir ise yaşadığım, karşılaştığım, hayatıma dokunan veya uzaktan hiç yaklaşmamış olan kadınları, erkekleri hatta çocukları bile gözlemliyorum. Bunu niçin mi yapıyorum?
Düşünce ile değil sessizce izlediğim her an, nasıl bir tuzağa düşürüldüğümüzü tekrar tekrar görmek için izliyorum. Her davranışımı, düşüncemi ve başıma gelen her olayı izliyorum. Böylelikle uygulamalarıma biraz daha yoğunlaşıyor, yaşam yolumun izini çok daha farkındalıklı bir şekilde sürebiliyorum. Her şey biraz daha netleşiyor ve bu sayede içsel sessizliğe biraz daha yaklaştığımı farkediyorum.

Bu inziva ile eski ben-in farkındalığı içinde, şimdiki ben-i gördüğümde etrafımda kendini arayan kadınlara yaptığım uygulamaları ve öğrendiğim kadim bilgileri aktarmayı istedim. Bu zamana kadar bizlere öğretilenlerin neler olduğunu, nasıl bir çıkmazın içinde olduğumuzu ve aslında çıkılmaz sanılan bu girdabın akışını tersine nasıl çevireceğimizi aktarmak istiyorum.

Hedefim tabi ki kimseyi kurtarmak veya özgürleştirmek değil. Zaten bir başkası değil, bunu ancak kendimiz yapabiliriz. Sadece kişisel geçmişimizin bizleri ele geçirip gerçek olmayan duygulara sabitlediği tüm o öğretilen dünya algısını hep birlikte yıkabileceğimizi biliyorum. Bunun için ciddi bir enerjiye ihtiyacımız var. Kaybettiğimiz ve kaybetmekte olduğumuz enerjiyi muhafaza edebilmeyi, hatta daha da arttırmaya niyet etmek, kadın rahminin ve toprağın yaşattığı mucizevi deneyimi hayatlarımızda belirginleştirmenin yollarını aktarmak istiyorum.

Hayatta bir savaşım var. Ama gerçek savaş zihnin içinde, bununla baş edebilmeyi isteyen, kadınlığın bedenin dışındakilerini sorgulayan ve içinde olanı arayanlarla birlikte çıkacağımız bir kamp olmasına niyet ediyorum.

Çalışmalarımız; 
Geceler gündüze – gündüzler gecelere karışırken ve aslında günün her saati bir uygulama haliyle geçecek. Yeryüzü enerjisini bedenimize davet edecek, onun şifalı kucağından destek alacağız.
Duyuların ve bedenin izini sürerek yaşamla bir bütün olabilmeyi deneyimlecek,
Karanlığın derinliklerine inip, her haliyle bedenimize, yeryüzüne ve sonsuzluğun gücüne güvenmeyi araştıracağız.
Çoğunlukla huşu içinde geçen saatler boyunca kimi zaman tüm kadınlar hep birlikte uygulamalarla derinleşecek, kimi zaman terapisel figürlerle yoganın bize yansıyan devinim halini yaşayacağız.
Kimi zaman da içsel sessizliği kavrayacağımız anlarımız olacak.
Rüzgarın dört bir yönüyle iletişim kuracak,
Toprak, su, ateş ve havayla bütünleşip dişil varlığımıza alan yaratabilmeyi, yaratım için gerekli olan boşluğu bulacağız.

İnziva Yeri – Konaklama ve Ücret Bilgisi
Fethiye’nin eşsiz güzelliğiyle yükseklerin güçlü enerjisini barındıran şahane enerjisiyle bizi kucaklayacak olan “Yediburunlar Lighthouse” butik oteli

www.yediburunlarlighthouse.com

27 Eylül – 30 Eylül 2018
3 gün / 4 Gece
Taş ve ahşap mimari ile deniz ve dağ manzaralı 2 veya 3 kişilik paylaşımlı ferah odalarda,
Özel beslenme şekliyle sabah kahvaltısı, hafif bir öğlen yemeği ve akşam yemekleri,
Tüm çalışmalar, otel ve inziva dahil
Erken Rezervasyon döneminde
Toplamda 895 TL.dir. (20 Ağustos’a kadar geçerli)
Sonrasında ise toplamda 1.100 tl.’dir.

* Ulaşım ve ekstra masraflar dahil değildir.

Ön Kayıt için;
Öncelikle belirteyim, inzivaya katılım sınırlı sayıda olacaktır.
Ön kayıt esnasında asliaral13@gmail.com adresine mail atmanızı ve ardından size göndereceğim formu içtenlikle doldurmanızı rica ediyorum. Formdan sonra, netleştirmek için 450 TL. ön ödemeyle kaydınız gerçekleşmiş olacak. Ön ödemenin geri ödemesi yapılamamaktadır.

Kampın sonunda hayatınıza öğrendiğiniz tekniklerle devam etmeyi seçerseniz, yaşadığınız deneyimler eminim yeni gerçekliğinizi oluşturacaktır.

Sonrasında dileğenlerle (uygulama yapanlarla) İstanbul içinde yeniden buluşup, sohbetler de yapılacaktır.

Benimle ilgili ayrıntılı bilgi için,
www.asliaral.com adresinden okuyabilirsiniz.

Bilge Bedeni ve Yeryüzü Bilgeliğiyle,
Bir başka gerçekliği arayan kadınlarla ‘Bir’ olabilmek için Fethiye’de buluşmak dileğiyle
Sevgiler

Aslı Aral