Sandalye Yogası
Sandalye Yogası

 

Sandalye’de Yoga Dersleri Başlıyor!
Sandalye yogası; Bir çok yoga pozunun (asanaların) ufak değişiklerle sandalye üzerinde yapılabilmesi için yeniden uyarlanarak uygulandığı bir sistemdir. Öğrenciler, sandalye yogası aracılığıyla, tüm yoga stillerinin özünde barındırdığı her türlü faydayı aynı şekilde deneyimleyebilmektedirler.
Kimler İçin Uygundur;
Öncelikle herkes için uygun olduğunu belirtmeliyim.
– Yoga yapmak isteyip, yaş, bedensel kısıtlamalar, obezite veya nörolojik nedenlerle mat üzerinde yoga yapmakta güçlük çekenler,- – Çeşitli operasyonlar sebebiyle hareket kabiliyeti sınırlanmış olanlar,
– Ayakta dururken denge kaybı yaşayan, sırt üstü yatarak veya yerde oturarak yapılan hareketlerde zorlananlar, (Sandalye yogası, tüm dokular üzerinde günden güne gelişim yaratan oldukça faydalı bir çalışmadır.)
– Ofis veya günlük hayatındaki çalışma pozisyonu nedeniyle (Bel, boyun, omuz, dirsek, kol, el ve el bilekleri, kalça, bacak, diz, ayak bileği vb.) bedenlerinin bazı kısımlarında yoğunluk yaşayanlar, (Zamanla tüm bu şikayetlerin azaldığı saptanmıştır.)
– Ayrıca Sandalye Yogası Eğitimi alıp, ders serilemeleri ve asanaların varyasyonları konusunda kendini geliştirmek isteyen yoga hocaları da bu derslerden faydalanabilirler.
Yer, Mekan;
Tuva Sanat – Bağdat Cad. / Kızıltoprak
Dersler;
3 Kasım 2017 Cuma günü saat 11:00 – 12:00 arası başlayacak olan Sandalye Yogası Dersleri, Salı ve Cuma günleri haftada 2 (iki) gün olmak üzere, ilk etapta toplamda ayda 8 ders ve minimum 5 kişinin katılımı ile başlayacaktır.
Ödeme;
8 Ders paket olarak sunulmaktadır.
Paket ücreti toplamda aylık 480 tl.’dir.
Ve ilk dersin bitiminde nakit olarak kabul edilmektedir.
Paket almayıp tek bir derse katılmak istenirse, ödeme paketin dışında olacağı için tek ders ücreti 80 tl.’dir.
* Acil bir durum söz konusu olduğunda 1 defaya mahsus ders iptali yapılabilir. Onun dışındaki zamanlarda gelinmeyen ders yapılmış sayılır.
* Her yoga uygulaması gibi sandalye yogası da uygulayanlara gerçek anlamda bir fayda sağlayabilmesi açısından derslerde düzenlilik ve devamlılık önemlidir.
Sorularınız ve Kayıt için,
asliaral13@gmail.com adresine mail yazabilirsiniz.