Öncelikle belirtmekte fayda gördüğüm nokta, burada bahsettiğim EFT, yaygın olarak bilinen EFT’den farklı bir tekniktir. Nasıl ki her şey değişip dönüşüyor, klasik EFT de yıllar süren uygulama, çalışma deneyimlerinin ardından burada bahsettiğim haline AMT-Meridyen ve Enerji Terapileri Kurumu kurucusu Dr. Silvia Hartmann tarafından geliştirilmiştir. 14 yıldır uygulanan bu teknikte, klasik EFT’den farklı olarak enerji sistemiyle doğrudan çalışılıyor.

EFT Nasıl Uygulanır?

EFT terapisinde öncelikle bedendeki hisler farkedilir ve  belirli akupunktur noktalarına vuruşlar yapılır. Böylelikle o noktalardaki enerji blokajlarına ulaşılarak donuklaşmış enerjiler harekete geçirilir, nefesle hafifletip doğal akışkanlıklarına kavuşmaları sağlanır.

EFT’de karmaşık olmayan, basit harika bir aletimiz var; parmak uçlarımız! Parmak uçlarımızla yüzümüze, vücudumuza, ellerimize hafif vuruşlar yaparak hem zihnimizde hem de kalbimizde titreşimler yaratır ve bu sayede enerji bedenimizdeki noktaları uyararak yaşamlarımızda istediğimiz yöndeki değişimlerin ortaya çıkmasını sağlarız.

EFT şimdiye kadar bildiğimiz ile bilmediğimiz arasında kişisel bir köprüdür ve kullanan herkese kişisel bir deneyim sağlar. EFT’ye bağlanır bağlanmaz, enerji sistemine de bağlanmaya başlıyoruz ve daha önce bildiklerimizden uzak paradigma kayması olan, dikkatin farklı bir yerindeki başka bir dünyaya adım atıyoruz.

EFT, fiziksel hislerimizin, duygularımızın, düşüncelerimizin ve enerji durumumuzun nasıl birbirine bağlı olduğu hakkında çok şey öğretiyor.  Bu eski bakış açınızı tamamen geride bıraktığınız heyecan verici ve gerçek bir macera!

EFT’nin amacı, ” insanları aşağı çeken ve kanatlarını kullanmasını engelleyen kısıtlayıcı inançlarından, acı dolu yaralarından ve olumsuz hayat tecrübelerinden özgür kılmak”.

** Burada ve tüm çalışmam boyunca zaman zaman ruh kelimesinin yerine enerji kelimesini kullanmaktayım.

EFT ‘nin Etkili Olduğu Alanlar?

EFT’nin pek çok alanda iyileştirici, tedavi edici etkisi vardır.

♦  Fobiler (su,köpek, kedi, böcek, yükseklik, uçak, karanlık, klostrofobi)
♦  Bağımlılıklar (sigara, içki, alkol, uyuşturucu, kahve, çikolata)
♦  Stres
♦  Panik atak
♦  Güvensizlik, değersizlik
♦  Negatif duygular (kıskançlık, öfke, özlem, derin üzüntü, aşk acısı)
♦  Aşırı kilo, aşırı zayıflık, cinsel problemler
♦  İlişki problemleri (iş, ev, aile)
♦  Depresyon, migren veya değişik vücud ağrıları, kazalar sonucu travmalar vs.

** EFT’nin kullanıldığı alanlardan bazılarıdır.

EFT Terapisi ilgili ayrıntılı bilgi almak veya Terapilerden faydalanmak  için, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Aslı Aral.