ASLI ARAL ile SANDALYE YOGASI 2016

 

Sandalye Yogası 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

Sandalye Yogası ile;

 

 * Yoga eğitmenleri; iş yerlerinde ofis yogasına yönelik uygulamalar yaptırabilir. Bu sayede konsantrasyonu ve odaklanmaya destek olurken, stresle başa çıkmayı ve esnekliği arttırarak yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalar yapabilir. 

 

Aynı zamanda bedensel rahatsızlıkları olan öğrencilerine daha çok konfor sağlayıp, derslerinin kalitesini arttıracaklardır.

 

* Daha önceden yoga deneyimi olmamış ve bir süredir yoga yapan öğrenciler ise; Bu çalışmayı yoga matı olmadan günün her an’ı ve her yerde kendi kendilerine kolaylıkla uygulayabilmeyi deneyimleyeceklerdir.

 

 *  Katılım Belgesi  verilecektir.

* Bu atölye 7’den 70’e herkes için uygundur.

* Kayıt için son gün 5 Aralık 2016  

 

Not: Uygulamalar sandalyelerde yapılacağı için, sınırlı sayıda katılımcı kabul edebiliyoruz.

 

Modern hayat biçimimizin bedenimize yansıttığı bazı olumsuz etkileri vardır. Hareketsizlik, uzun aynı pozisyonda durmak yada sürekli parlayan bir ekrana bakmak zorunda kalmaktan kaynaklanan bir çok rahatsızlıklar yaşarız.

Bunların en başında omurilik sorunları olmak üzere boyun, omuz, sırt bölgesindeki şiddetli ağrılar bu rahatsızlıkların oluşmasında en yaygın olanlarındandır. Diğer bir yandan hareketsiz kalan bacaklarda kan dolaşımı zayıflar ve yeterli oksijen akışı sağlanamadığından, bu durum zamanla kalça, bel, bacak ve dizlerde ağrılara yol açabilir. 

 Sandalye yogasını düzenli uygulayarak bu rahatsızlıkların ortaya çıkmasını engelleyebilir, varsa bu ağrıları şifalandırabilirsiniz.

 Diğer bir yandan, geçirilen kazalar, kronikleşen problemler, bedensel travmalar ve denge sorunlarından dolayı hareket kabiliyeti kısıtlı olan kişiler, yaş ve kilo nedeniyle yoga yapmak isteyip yapamayan kişiler sandalye yogası ile birçok yoga hareketini oturarak veya ayakta sandalye etrafında ekstra hiçbir malzemeye gerek duymadan kolaylıkla yapabilecekler ve bu sayede yogayı yaşamlarının bir parçası haline getirme imkanı bulacaklar.

 


Yer: Nefess Yoga
Tarih: 10 Aralık 2016
Saat: 10:00 – 12:15
Ücret: 85 TL.

Aslı Aral 

Benzer yazılar